Ta del av allt innehåll på Aktuell Hållbarhet
Starta din prenumeration

Prenumerera

Klimat

Mottagare för Miljöaktuellts kommunenkät 2012

Publicerad: 30 april 2012, 07:08

Här nedan har vi listat vilka personer som utöver kommunens vanliga e-post har mottagit enkäten för 2012.


Kommun, kontaktperson 1, kontaktperson 2 (ej för alla kommuner)
Ale kommun Ann-Britt Svedberg Karin Dicken
Alingsås kommun Catharina Pettersson Fredrik Bergman
Alvesta kommun Carola Gunnarsson Ebba Olsson
Aneby kommun Torbjörn Adolfsson Rebecka Enroth
Arboga kommun Eva Stahl Eva Lena Oscarsso
Arjeplogs kommun Barbro Edin
Arvidsjaurs kommun Heikki Kairento Henrik Lööv
Arvika kommun Anders Jonasson
Askersunds kommun Harry Lundin
Avesta kommun Yvonne Eklund Agneta Lenngren
Bengtsfors kommun Hans-Peter Dahlgren
Bergs kommun Bo Karlsson Aino Nordin
Bjurholms kommun Veronica Tengman Margita Karlberg
Bjuvs kommun Helena Holmgren Anders Sturesson
Bodens kommun Lars Andersson Stig Johansson
Bollebygds kommun Ulla Henskog Ann-Charlotte Lind
Bollnäs kommun Lars Åsberg Maria Larsson
Borgholms kommun Göran Borgö Anna Stjärndahl
Borlänge kommun Jenny Jonsson Anna Åberg
Borås stad Leif Schöndell Monica Lundberg
Botkyrka kommun Maria Gawell
Boxholms kommun Bo Johansson Jenny Asp-Andersson
Bromölla kommun Anna Grönlund Jenny Moberg
Bräcke kommun Anna Lindqvist Else-marie
Burlövs kommun Amelita Charpentier
Båstads kommun Magnus Sjeldrup Miljöavdelningen
Dals-Eds kommun Hans-Peter Dahlgren Jan Sandell
Danderyds kommun Gregor Hackman
Degerfors kommun Mårten Persson Åsa Jacobsson
Dorotea kommun Nicke Grahn Jörgen Sikström
Eda kommun Mats Rydström Susanne Holmgren
Ekerö kommun Angelica Aronsson
Eksjö kommun Monica Kollberg Miljö och byggavdelningens epost
Emmaboda kommun Monica Kollberg Jari Carlsson
Enköpings kommun Henrik Bengtsson Kristjan Valdimarsson
Eskilstuna kommun Ulf Lindstrand Anna Lindén
Eslövs kommun erika fjelkner Nicklas Holm
Essunga kommun Eva Bayard David Sidblad
Fagersta kommun Yvonne Eklund Agneta Lenngren
Falkenbergs kommun Per-Ola Svensson Per-Anders Johansson
Falköpings kommun Magnus Wennergren Ida Helander
Falu kommun Kristina Harsbo Sofia Möller Skog
Filipstads kommun Hannes Fellsman Peter Adolfsson
Finspångs kommun Kerstin Andersson Elisabeth Schoede
Flens kommun Mikael Boman
Forshaga kommun Tomas Ivansson
Färgelanda kommun Jan Sandell Jan Myren
Gagnefs kommun Ove Persson Sofia Nyrberg
Gislaveds kommun Anders Simfors Marina Thelin
Gnesta kommun Ghita Sjösteen Bertil Karlsson
Gnosjö kommun Carl-gustaf Axelsson Gunnar Johnsen
Gotlands kommun Helena Andersson Jonas Nilsson
Grums kommun Trond Reimers Rikard Ulander
Grästorps kommun Ove Johansson Anita Timmersjö
Gullspångs kommun Nina Lindholm
Gällivare kommun Sture Sundquist Börje Nilsson
Gävle kommun Elisabet Jonsson Eva Brännlund
Göteborgs stad Christina Börjesson Reception
Götene kommun
Habo kommun Annica Malmer
Hagfors kommun Peter Wasshammar Mats Bergström
Hallsbergs kommun Leif Welander Kaj Jensen
Hallstahammars kommun Anders Östlund Gunnila Dufwa
Halmstads kommun Anders Hedefalk Kari Nyman
Hammarö kommun Henrik Karlsson
Haninge kommun Michael Druitt Malin Löfgren
Haparanda stad Göran Wigren Miljöavdelningen
Heby kommun Magnus Gunnarsson Miljöavdelningen
Hedemora kommun Torbjörn Larsson Hans Andersson
Helsingborgs stad Ulla Ingers
Herrljunga kommun Peo Wallner Claes Eliasson
Hjo kommun Sonja Lejmark Eva Berglund
Hofors kommun Håkan Eck Miljöavdelningen
Huddinge kommun Helene Mårtensson
Hudiksvalls kommun Åsa Terent Chatrin Molin
Hultsfreds kommun Anders Helgee Helena Gryback Svensson
Hylte kommun Stefan Andersson Miljöavdelningen
Håbo kommun Douglas Lindströ Anna-Lena Wilson
Hällefors kommun Peter Grönlund
Härjedalens kommun Ernst Westlund Helene Andersson
Härnösands kommun Birgitta Westerlind Lars Edberg
Härryda kommun Lars Wilke Anders Bruce
Hässleholms kommun Sven-Inge Svensson Miljöavdelningen
Höganäs kommun Richard Åkesson Ulrika Dagård
Högsby kommun Anders Ivarsson Anna Gothberg
Hörby kommun Ida Persson Stefan Wiberg
Höörs kommun Thomas Andersson Anna Höglind
Jokkmokks kommun Elisabeth Aronsson Sabina Sjöström
Järfälla kommun Monika Hallstensson Miljöavdelningen
Jönköpings kommun Rolf Erlandsson Annelie Wiklund
Kalix kommun Elisabeth Sandin Monica Säfström
Kalmar kommun Johan Fredriksson Eva Öberg
Karlsborgs kommun Bo Björkman Kjerstin Frank
Karlshamns kommun Emina Kovaci Miljöavdelningen
Karlskoga kommun Susanne Jarl Jennie Larsson
Karlskrona kommun Roberg Johanesson
Karlstads kommun Mikael Schultz Helena Berg
Katrineholms kommun Håkan Lernefalk Krister Andersson
Kils kommun Kalle Eklund Dzejna Mujanovic
Kinda kommun Yngve Blomberg Susanne Borg
Kiruna kommun Margareta Bergman Peter Ögren
Klippans kommun Birgitta Johansson 0435-78 24 70
Knivsta kommun Johanna friberg
Kramfors kommun Rolf Wickström Siv Nyberg
Kristianstads kommun Tommy Danielsson Miljöavdelningen
Kristinehamns kommun Hans Lundgren Pär Anesäter
Krokoms kommun Anna Holmer Kenneth Karlsson
Kumla kommun Peter Eriksson Reception
Kungsbacka kommun Ulrika Nilsson Annika Olsson
Kungsörs kommun Therese Andersson
Kungälvs kommun Pär Kaarle Sofia Samuelsson
Kävlinge kommun Lars Johansson Patrik Lund
Köpings kommun Göran Nilsson Linda Eriksson
Laholms kommun Torsten Kindt Margareta Lindgren
Landskrona kommun Högni Hansson Håkan Arnflykt
Laxå kommun Harry Lundin Stefan Johansson
Lekebergs kommun Harry Lundin Stefan Johansson
Leksands kommun Åke Sjöberg Olle Rydberg
Lerums kommun Anna Engström Robert Andersson
Lessebo kommun Ulla-Britt Rundqvist Annelie Elf
Lidingö stad Anna Hadenius Thomas Ragnell
Lidköpings kommun Johan Stern
Lilla Edets kommun Annika ekvall Mikael Asplund
Lindesbergs kommun Hilkka Sievert Fredrik Forsberg
Linköpings kommun Reidar Danielsson Peter Arnesson
Ljungby kommun Ann-sofie Persson Mathilda Johansson
Ljusdals kommun Karin Hansson KG Åström
Ljusnarsbergs kommun Hilkka Sievert Carolie Ahlren
Lomma kommun Jeanette Schlaucher
Ludvika kommun Göran Eriksson Mia Jacobsson
Luleå kommun Mats-Åke Bygdemark Gunilla Andersson
Lunds kommun Fillippa Borgström Lisiane Kulle
Lycksele kommun Jenny Holmqvist Patric Söderström
Lysekils kommun Per Olsson Maria Vikingsson
Malmö stad Katarina Pelin Miljöförvaltningen
Malung-Sälens kommun Lena Bergman Anna Hägg
Malå kommun Jan Asplund Anja Lindgren
Mariestads kommun Lars Sylvén Nina Lidholm
Markaryds kommun Kenneth Fureder Ingrid Borg Svantesson
Marks kommun Camilla Landén Eva Solbräcke
Melleruds kommun Hans-peter Dahlgren Anne-Christine Wiberg
Mjölby kommun Bo Johansson Jenny Asp-Andersson
Mora kommun Camilla Björck Mia Bergman
Motala kommun Ann-Marie Ekwall Marie Hägglund
Mullsjö kommun Annica Malmer Emma Hult
Munkedals kommun Per Olsson Ewa Andersson
Munkfors kommun Tomas Ivansson
Mölndals stad Solveig Berlin Andreas Svensen
Mönsterås kommun Anneli Nielsen Christine Dahlgren
Mörbylånga kommun Maria Almstedt Sten Forsberg
Nacka kommun Christer Rosenström Sabina Nilsson
Nora kommun Hikka Sievert Ingrid Andrén
Norbergs kommun Agneta Lenngren Elisabeth Hallgren
Nordanstigs kommun Margareta Eiserman
Nordmalings kommun Sune Höglander Christina Myrestam
Norrköpings kommun Madeleine Karlsson Bengt Levin
Norrtälje kommun Johan Lindsten
Norsjö kommun Lars Wiklund Elin Nilsson
Nybro kommun Sam ekberg Malin Ekstedt
Nykvarns kommun Hans-Olof Henriksson Mikael Essmyren
Nyköpings kommun Mats Dryselius
Nynäshamns kommun Jens Möller Frida Götherfors
Nässjö kommun Ann-Cathrin Gunnar Bernt Willhelmsson
Ockelbo kommun Yekta Destlund Eva Trolle Andersson
Olofströms kommun Jörgen Hanak Mikael Jönsson
Orsa kommun Camilla Björck Mia Bergman
Orust kommun Arne Hultgren
Osby kommun Sanna Råberg Åsa Bjerstedt
Oskarshamns kommun Per Andersson Kerstin Blom Johansson
Ovanåkers kommun Jörgen Granberg Åsa Törngren
Oxelösunds kommun Bo Peterson Monica Olsson
Pajala kommun Johanna Alm Martina Törmä
Partille kommun Anna Stjernholm Isabella Helge
Perstorps kommun Helena Holmgren Anders Sturesson
Piteå kommun Ulf Hedman Tomas Öman
Ragunda kommun Rolf Ivansson Göran Hansson
Robertsfors kommun Tobias Rosencrantz Tommy Johansson
Ronneby kommun Anders Börjesson Annelie Elf
Rättviks kommun Barbro Wallgren Martin Clarstedt
Sala kommun Barbro Almlöf-Ekholm Jonas Andersson
Salems kommun Lars Haraldsson
Sandvikens kommun Fredrik Hedlund Tommy Stengård
Sigtuna kommun Helena Ericsson
Simrishamns kommun Carina Barthel Greta Backvall
Sjöbo kommun Anders Lindén Annika Jeppsson
Skara kommun Jan Åhlander Karin Bovin
Skellefteå kommun Kundtjänst
Skinnskattebergs kommun Anna Jansson Mikael Eriksson
Skurups kommun Michael Horn Lena Johansson
Skövde kommun Sari Strömblad
Smedjebackens kommun Bo Jernberg Kristina Hjerppe
Sollefteå kommun Mariela Lindström Barbro Waldenström
Sollefteå kommun Elisabeth Thelin
Solna stad Helena Uddholm Mia Simm
Sorsele kommun Annika Lindberg
Sotenäs kommun Bo Hallgren Lina Olsson
Staffanstorps kommun Lena Åkesson
Stenungsunds kommun Fredrik Cederholm Linda Erlandsson
Stockholms stad Gunnar Söderholm Linda Persson
Storfors kommun Ellinor Almberg Christpher Oldne
Storumans kommun Anette Fagerlund Roger Jonsson
Strängnäs kommun Eva Frykman Jens Doverborg
Strömstads kommun Marina Btlund
Strömsunds kommun Anders Bergman Håkan Bredin
Sundbybergs stad Alf Klingvall Pia Ekström
Sundsvalls kommun Andreaz Strömgren
Sunne kommun Anders Olsson Tina Näslund
Surahammars kommun Carina Rosendal Erik Muntell
Svalövs kommun Tommy Samuelsson Charlotte Lundberg
Svedala kommun Christel Strömsholm Robert Wedmo
Svenljunga kommun Susanne Norberg
Säffle kommun Bengt Nordgren Alija Tandirovic
Säters kommun Maria Blomqvist
Sävsjö kommun Michael Wirestam Maria Thulin
Söderhamns kommun Herman Claesson
Söderköpings kommun Robert Sandsveden Camilla Green
Södertälje kommun Karl-Axel Reimer Ebba Jordelius
Sölvesborgs kommun Helene Gårner
Tanums kommun Martina Västgård
Tibro kommun Sonja Lejmark
Tibro kommun Anders Kyrkander
Tierps kommun Katrin Karlsson
Timrå kommun Marie Blumberg
Tingsryds kommun Sara Rudolfsson Annika Säw
Tjörns kommun Maud Wik Lina Johansson
Tomelilla kommun Carina Barthel Greta Backvall
Torsby kommun Pär-Arne Persson Maria Hedin
Torsås kommun Chatarina Holmberg
Tranemo kommun Kennet Jonsson
Tranås kommun Fredrik Skaghammar Björn Allan Svensson
Trelleborgs kommun Sanja Culljak Christina Mauritzson
Trollhättans stad Anna Kolfeldt Jörgen Olsson
Trosa kommun Katarina Sjöberg Sara Nyström
Tyresö kommun Göran Norlin
Täby kommun Gregor Hackman
Töreboda kommun Se Mariestads kommun
Uddevalla kommun Martin Gustavsson Bo Isgren
Ulricehamns kommun Pär Norgren Diana Skoglund
Umeå kommun Margareta Gren Palo
Upplands Väsby kommun Eva Bergh Åsa Berglund
Upplands-Bro kommun Jörgen Johansson Åsa Bergström
Uppsala kommun Anna Axelsson Jenny Oltner
Uppvidinge kommun Annie Öhman
Vadstena kommun Gunnar Frejd Birgitta Wennerbo
Vaggeryds kommun Ivar Pettersson Helene Svensson
Valdemarsviks kommun Erica Ekblom Magnus Larsson
Vallentuna kommun Anna von Axelson Maria Engvall
Vansbro kommun Tommy Celind
Vara kommun Caroline Hagström Marie Johansson
Varbergs kommun Louise Adolphsson Erika Andersson
Vaxholms stad Gregor Hackman Eva Joram
Vellinge kommun Rickard Sandberg Andreas Frostensson
Vetlanda kommun Eva-Lott Karlsson Thomas Svensson
Vilhelmina kommun Jan-Ola borg Alexandra Larsson
Vimmerby kommun Anders Helgee Anders Karlsson
Vindelns kommun Jan Olofsson Bo Unander
Vingåkers kommun Sara Andersson
Vårgårda kommun
Vänersborgs kommun Peter Almqvist Anders Hultberg
Vännäs kommun Malin Österlund Teresia Jonsson
Värmdö kommun Carina Molin
Värnamo kommun Conny Eskilsson
Västerviks kommun Conny Jansson Susanne Martinsson
Västerås stad Thomas Forsberg
Växjö kommun Julia Ahlrot
Ydre kommun Göran Kugelberg
Ystads kommun Carina Barthel Sara Bengtsson
Åmåls kommun Dan Gunnardo Katarina Hallberg
Ånge kommun Karin Wennberg
Åre kommun Josefin Jonsson Veronika Viström
Årjängs kommun Britt-Marie Öjstrand
Åsele kommun Sune Hellström
Åstorps kommun Anders Aronsson Lotta Wallin
Åtvidabergs kommun per linner Klas Skytt
Älmhults kommun Mathias Karlsson Eva Torneby
Älvdalens kommun Edita Pinxter Margareta Eriksson
Älvkarleby kommun Mikael Elmersjö Ylva Karlsson
Älvsbyns kommun Ingrid Karlsson Therese Nilsson
Ängelholms kommun Katrin Valtinat Birgitta Edstrand
Öckerö kommun Bo Hultskär Jan Erik Bäck
Ödeshögs kommun Torgil Slatte Charlotte Hallin Johansson
Örebro kommun Katrin Larsson Malin Isaksson
Örkelljunga kommun Helena Holmgren Anders Sturesson
Örnsköldsviks kommun Jan Nyman Marianne Dahlbäck
Östersunds kommun Jari Hiltula Annica Linh
Österåkers kommun Miljöchef Gunilla Enggren
Östhammars kommun
Östra Göinge kommun Camilla Norrman Stefan Östberg
Överkalix kommun Sofia Ahlback
Övertorneå kommun Bertil Suup Per Lundbäck

Miljöaktuellt, redaktionen

Dela artikeln:


Håll dig uppdaterad med vårt nyhetsbrev

Genom att skicka in mina uppgifter godkänner jag Bonnier Business Media AB:s (BBM) allmänna villkor. Jag har även tagit del av BBM:s personuppgiftspolicy.