Ta del av allt innehåll på Aktuell Hållbarhet
Starta din prenumeration
Klimat
Publicerad: 18 december 2018, 09:44
Nu inleds planering och projektering av den första europeiska testbanan för hyperloop, höghastighetstransporter med kapslar i vakuumrör. Det står klart efter att den icke-vinstdrivande forskningsorganisationen Eurotube har inlett ett samarbete med Schweiz statliga järnvägsbolag SBB….
Nu inleds planering och projektering av den första europeiska testbanan för hyperloop, höghastighetstransporter med kapslar i vakuumrör. Det står klart efter att den icke-vinstdrivande forskningsorganisationen Eurotube har inlett ett samarbete
Möjlighet att säga upp under första 30 dagarna
För 4 495 kr/år (ex. moms) får du tillgång till alla våra digitala artiklar samt vår dagliga omvärldsbevakning som håller dig uppdaterad för bättre beslutsfattande. Prenumerationen är löpande på årsbasis. Första månaden är utan kostnad och du har då möjlighet att säga upp din nystartade prenumeration.